Wystawa BZ WBK Press Foto

  • 16.12.2016, 21:53
  • red.
najlepsze_fotografie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od czwartku, 15 grudnia w BWA Galerii Zamojskiej można oglądać wystawę 156 zdjęć najlepszych polskich fotoreporterów.

Są to prace laureatów 12. edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. Wystawę otworzył wernisaż, który rozpoczął się 15 grudnia.

Wśród nagrodzonych w tym roku zdjęć nie zabrakło wydarzeń, którymi żyła Polska i świat w 2015 roku, takich jak wybory prezydenckie i parlamentarne w Polsce, konflikt na Ukrainie czy kryzys migracyjny. Na zdjęciach są też obecne ważne wydarzenia sportowe jak Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce w Pekinie czy też eliminacyjny mecz Polaków do Euro 2016. Jest również cała seria niepowtarzalnych fotografii z życia lokalnej społeczności - np. wizyta alpinistów u małych pacjentów szpitala w Bydgoszczy czy też konkurs taneczny dla dzieci.

 

Zdjęcia, które można obejrzeć na wystawie, zostały wybrane przez Jury spośród ponad 6 tys. zdjęć zgłoszonych do konkursu i prezentowane są w sześciu kategoriach konkursowych: Wydarzenia, Życie codzienne, Człowiek, Sport, Kultura i sztuka, Przyroda.

 

Tegorocznej wystawie w Zamościu towarzyszą dwudniowe, bezpłatne warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych, które odbędą się 16 i 17 grudnia w BWA Galerii Zamojskiej. Warsztaty poprowadzi młoda polska fotografka Karolina Jonderko.

Organizatorem i mecenasem konkursu jest Bank Zachodni WBK, patronem medialnym dziennik Rzeczpospolita, a partnerem technologicznym Fujifilm.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe