Łazienka w stylu romantycznym

  • 21.07.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Łazienka w stylu romantycznym
Przytulne i kobiece wnętrze, często w pastelowych kolorach oraz udekorowane dodatkami z naturalnych materiałów – taka jest łazienka w stylu romantycznym, która do gustu przypadnie szczególnie kobietom. Jest to wnętrze, które łączy nowoczesną prostotę z ciepłem i przytulnością klasyki. W łazience w stylu romantycznym nie zawsze dominują jasne kolory, czasami pojawiają się intensywniejsze i bardziej wyraziste barwy. Są motywy kwiatowe, lecz zdarzają się geometryczne formy, nie brakuje nawiązania do minionych epok, dla których charakterystyczne są zdobione meble i wolnostojące wanny.

Jasne kolory, pastele, a czasem klasyczna czerń

Styl romantyczny stwarza wiele możliwości aranżacyjnych ze względu na dowolność w wyborze koloru. Równie dobrze jak jasne beże sprawdzają się delikatne pastelowe barwy, a nawet klasyczna elegancka czerń. Jeśli łazienka ma być urządzona w bardzo kobiecym stylu, z uwzględnieniem dziewczęcej wrażliwości, to na ścianach niech pojawią się płytki w kolorze pastelowego różu oraz miętowej zieleni. Możemy je połączyć, decydując się na płytki heksagonalne lub małą mozaikę. Białe i beżowe płytki wielkoformatowe będą bardzo uniwersalnym tłem dla innych elementów, a także bardziej wyrazistych dodatków i dekoracji. Romantyzm możemy połączyć też z elegancją glamour, decydując się na czarne płytki cegiełki metro ułożone do połowy ściany, a pozostały jej obszar pokryć farbą np. w pastelowym kolorze.

Chłodna biel i ciepłe drewno

Chcąc zachować harmonię pomiędzy minimalizmem nowoczesnych wnętrz oraz urokiem stylu romantycznego, wykorzystujemy w łazience zarówno sterylną biel, jak też ocieplające ją drewno. Meble mogą przybrać proste geometryczne kształty, jednak ich modernistyczny styl nieco odmienimy klasyką drewna. Innym rozwiązaniem są meble stylizowane, rzeźbione, na giętych nóżkach i ze złotymi lub srebrnymi gałkami, które będą w kolorze chłodnej bieli. Jeżeli mocniej chcemy zaakcentować nowoczesność, decydujemy się na białe szafki z połyskującymi frontami, a umywalkę umieszczamy na drewnianym blacie.

Urocze dodatki

Nawet nowoczesne wnętrze, ale w pastelowych kolorach może wyróżniać się romantycznym klimatem. Wybieramy dodatki, które podkreślą kobiecy styl łazienki. Są to na pewno świece, świetnie sprawdzające się w strefie relaksu przy wannie narożnej, klasycznej prostokątnej obudowanej pastelową mozaiką lub wannie wolnostojącej. Umieszczamy je na stojącym obok drewnianym stoliku. Nad umywalką zawieszamy duże lustro w złotej lub drewnianej ramie, które doświetlamy zwisającymi z góry lampami z jasnymi abażurami. Na ścianach mogą zawisnąć obrazy o kwiatowych motywach. Przyjemność z kąpieli i codziennych zabiegów pielęgnacyjnych spotęgują świeże kwiaty w wazonach lub zielone rośliny doniczkowe. Możemy ustawić je na półkach i szafkach lub też, jeżeli powierzchnia łazienki jest stosunkowo duża, na podłodze w dużych szklanych wazonach i wielkoformatowych donicach drewnianych.

Romantyczne wnętrze może nawiązywać zarówno do przeszłości, gdzie dominowały zdobione meble oraz duża ilość dekoracji, jak i do nowoczesności, dla której charakterystyczny jest minimalizm i jasne barwy. Romantyzm dobrze odnajduje się również w towarzystwie eleganckich dodatków i błyszczących powierzchni.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: