Grzejniki dekoracyjne – na co zwracać uwagę przy zakupie?

  • 30.07.2020, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Grzejniki dekoracyjne – na co zwracać uwagę przy zakupie?
Niezależnie od tego, czy urządzamy świeżo wybudowany dom, czy aranżujemy mieszkanie w starej kamienicy, każdemu zależy na tym, by końcowy efekt był jak najlepszy. Warto przy tym pamiętać także o tych elementach wyposażenia, które mają zwykle czysto użytkową funkcję. Dekoracyjne grzejniki są dobrym pomysłem, zwłaszcza, gdy mają być umieszczone w dość widocznym miejscu.

Jak wyglądają grzejniki dekoracyjne?

W przeciwieństwie do kaloryferów umieszczanych pod oknami, grzejniki dekoracyjne często są bardzo wąskie i wysokie wynika to z tego, że często instaluje się je w domach czy mieszkaniach, w których nie przewidziano instalacji ogrzewania pod oknami lub tam, gdzie okna sięgają aż do podłogi. Bywa, że grzejniki dekoracyjne są płaskim, niewyróżniającym się panelem, a nawet betonową płytą. Często jednak przypominają instalacje rzeźbiarskie lub nawiązują do takich form, jak struny gitary czy organy.

Pionowe grzejniki dekoracyjne często są instalowane obok okien. Niektóre z nich są tak ładne, że właściciele mieszkań chętnie traktują je jako rodzaj dekoracji.

Czy grzejniki dekoracyjne mogą skutecznie ogrzać dom?

Zdarza się, że ktoś rezygnuje z zakupu grzejnika dekoracyjnego, ponieważ nie wierzy w jego skuteczność. Czy słusznie? To zależy od konkretnego producenta i modelu. Oczywiście może się zdarzyć, że pięknie zaprojektowany grzejnik pochłania bardzo dużo energii, a grzeje słabo. Dlatego warto przejrzeć ofertę dobrych producentów, takich jak https://imers.pl/oferta/grzejniki-dekoracyjne/. A po czym poznać, że grzejnik jest wydajny?

Każdy grzejnik dekoracyjny, podobnie jak klasyczne, ma podane parametry. Najczęściej podaje się zakres temperatur, takich jak woda doprowadzana i odprowadzana z grzejnika. Te liczby określają, do jakiej instalacji można wykorzystać urządzenie. Obok natomiast podana jest moc – i właśnie ta liczba jest informacją o wydajności grzewczej.

Skoro już mowa o parametrach, to warto pamiętać jeszcze o jednym – o rozstawie rur doprowadzających o odprowadzających wodę. Istnieje kilka najczęstszych rozstawów, a w ostatnich latach dominuje 50 mm. Warto jednak dokończyć prace związane z instalacją grzejników przed położeniem glazury, by uniknąć ewentualnego skuwania kafelków.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: