Gdzie szukać informacji o tym jak samodzielnie zbudować stronę internetową

  • 04.08.2020, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Gdzie szukać informacji o tym jak samodzielnie zbudować stronę internetową
Bez wątpienia system WordPress jest najlepszym systemem do zarządzania treścią dla osób, które nie są programistami. To nie moja teza, lecz fakt, który potwierdza ilość stron stworzonych na WordPressie. Obecnie co trzecia witryna internetowa jaka znajduje się w sieci jest stworzona w oparciu o WordPress - pozostałe rozwiązania są daleko w tyle.

Z czego wynika ta porażająca przewaga WordPressa nad innymi systemami?

WordPress jest prosty i intuicyjny. Chcąc stworzyć stronę, bloga, sklep internetowy w oparciu o WordPress nie musisz znać języka HTML czy PHP. Swoją stronę lub sklep jesteś w stanie ułożyć jak z klocków dodając kolejne elementy układanki, odpowiadające za konkretne funkcjonalności. Co ważne bardzo duża część wtyczek jak i sam system WordPress jest dostępna całkowicie bezpłatnie - to kolejny argument za.

Motywy - czyli element odpowiedzialny za wygląd Twojej strony - podobnie jak z wtyczkami masz dostęp do, na prawdę, ogromnej ilości - bezpłatnych i płatnych motywów, a dodatkową korzyścią jest fakt, że często możesz je dowolnie modyfikować, aby efekt końcowy był jedyny i niepowtarzalny - taki jak Ty.

Powszechność i łatwy dostęp do wiedzy

Dzięki popularności tego CMSa bez problemu znajdziesz w sieci wsparcie w postaci filmów instruktażowych, grup dyskusyjnych, for internetowych gdzie użytkownicy WordPressa pomogą Ci zdobyć wiedzę z zakresu jego obsługi. Największy wybór masz oczywiście na stronach anglojęzycznych, ale nasze rodzime są w stanie dostarczyć Ci rzetelnej i kompleksowej wiedzy.

Czym kierować się przy wyborze kursu?

Jeśli planujesz poważnie podejść do tematu i jesteś na razie całkowitym laikem w zakresie WP proponuję Ci poszukać kompleksowego kursu z zakresu budowy stron na WordPressie, takiego, który krok po kroku pokaże Ci ten system i jego możliwości oraz nauczy Cię jak pracować z WordPressem aby efekt końcowy, czyli Twoja strona lub sklep spełniły Twoje oczekiwania. Jednym z popularnych szkoleń jest Kurs WordPress Krzyśka Wojteczko.

Zwróć uwagę na formę prowadzenia kursu i jego dostępność. Zdecydowanie najlepiej gdyby był on dostępny dla Ciebie zawsze wtedy kiedy to Ty masz czas i chęci aby się czegoś nauczyć, a nie w godzinach kiedy akurat jesteś w pracy. Idealnym rozwiązaniem jest wieczysty dostęp do kursów - jeśli coś Ci umknie, zawsze możesz do tego wrócić.

Prelegent i jego sposób prezentacji materiału. Ważne jest abyś mógł zanim zdecydujesz się na konkretny kurs otrzymał demo z tego w jaki sposób i jakim językiem prezentowana jest wiedza. Może się zdarzyć,. że użyta fachowa terminologia będzie dla Ciebie całkowicie niezrozumiała i zamiast wiedzy wyniesiesz przeświadczenie o stracie czasu i rozgoryczenie.

Cena - przyjęło się, że dobrej jakości kursy nie są tanie, na szczęście jeśli chodzi o kursy WordPress to jest możliwość znalezienia świetnej jakości kursu w bardzo przystępnej cenie.

Opinie innych użytkowników - warto zapoznać się z tym jakie wrażenie zrobił materiał na osobach, które wcześniej z niego skorzystał i czy wiedza zdobyta na kursie okazała się pomocna. Nie zapomnij to zweryfikować.

Aktualność prezentowanego materiału - w sumie od tego chyba powinniśmy zacząć, bo co Ci po kursie, który już jest nieaktualny gdyż traktuje o rozwiązaniach, które odeszły do lamusa. Niestety w internecie czas biegnie znacznie szybciej.

Opieka posprzedażowa - zobacz czy po wykupieniu kursu zostajesz pozostawiony sam sobie, czy możesz liczyć na wsparcie prowadzącego, gdyby pojawiły się jakieś problemy, z którymi sam sobie nie poradzisz.

Rekomenduję Ci wymienioną wcześniej propozycję. Kursy te spełniają wszystkie cechy o których wspomniałam powyżej, a więc: kompleksowe podejście do tematu, zawsze aktualna wiedza, przystępna cena oraz wsparcie czyli dostęp do zamkniętej grupy, gdzie szybko znajdziesz odpowiedź na swoje pytania. Możliwe są również indywidualne konsultacje on-line.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: