Planujesz urlop? Poznaj 5 argumentów przemawiających za wypożyczeniem samochodu

  • 26.08.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Planujesz urlop? Poznaj 5 argumentów przemawiających za wypożyczeniem…
W obecnych czasach coraz większa grupa osób decyduje się pojechać na urlop wypożyczonym samochodem lub wypożycza auto za granicą po przelocie samolotem i dotarciu do określonej lokalizacji. Dlaczego? Poznaj 5 powodów, dla których warto wynająć samochód podczas urlopu!

Główne zalety wynikające z wypożyczenia auta w czasie wakacji

Wynajem samochodu podczas wakacji jest coraz popularniejszym rozwiązaniem - uzyskuje się przez to lepszą mobilność i niezależność od miejscowych linii autobusowych, nawet przy braku własnego auta. Zdarza się również, że liczba osób koniecznych do przetransportowania przekracza możliwości pojazdu używanego na co dzień. Klient może samodzielnie wybrać termin najmu dopasowany do swoich potrzeb oraz skorzystać z obecności wielu sprawdzonych marek.

Argumenty przemawiające za wypożyczeniem samochodu:

  • niezależność, mobilność i wygoda
  • alternatywa w przypadku nieposiadania własnego auta
  • możliwość przetestowania pojazdu innej marki
  • szansa na zabranie większej liczby znajomych/członków rodziny na wakacje
  • zaoszczędzenie pieniędzy, które trzeba by było przeznaczyć na komunikacje miejską i taksówki

Gdzie wypożyczyć sprawdzony samochód - stosunek jakości do ceny

Niektórzy zwolennicy wynajmu aut szukają atrakcyjnych ofert już u celu swojej podróży. Warto w tym miejscu wspomnieć o możliwości wcześniejszej rezerwacji auta przez internet, co pozwoli na zaoszczędzenie czasu i cieszenie się wakacjami bez niepotrzebnego stresu.

Przykładem firmy umożliwiającej takie usługi zdalnie jest carfree.pl, gdzie w konkurencyjnych cenach można nabyć na określony czas dobrej jakości sprawny samochód.

Cena wypożyczenia zależy głównie od wielkości pojazdu, czasu najmu, dodatkowych opcji oraz miejsca odbioru i jego zwrotu. Dodatki kosztują, jednak mogą uczynić podróż jeszcze bardziej komfortową i zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo wszystkim pasażerom.

Wypożyczanie samochodu - o czym warto pamiętać?

Wynajmując auto warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych informacji, aby nie zostać zaskoczonym podczas urlopu. Najwięcej pytań zainteresowanych dotyczy głównie najmu na lotnisku - tutaj z pomocą przychodzi artykuł "O czym pamiętać wypożyczając samochód na lotnisku Lublin-Świdnik?".

Przy chęci wcześniejszej rezerwacji auta należy zapoznać się z regulaminem wypożyczalni. Przeważnie konieczne jest także ukończenie 21 roku życia, aktualny dokument potwierdzający tożsamość, karta kredytowa oraz prawo jazdy ważne od roku. Napotkane usterki trzeba wcześniej zgłosić, aby nie zostać potem obciążonym kosztami naprawy. Zawsze warto dowiedzieć się też, jak wyglądają kwestie limitu kilometrów, ubezpieczenia, pomocy technicznej czy kaucji. 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: