Internetowy sklep medyczny – tam kupisz defibrylatory AED

  • 29.09.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Internetowy sklep medyczny – tam kupisz defibrylatory AED
Omdlenia, zasłabnięcia, wypadki komunikacyjne, te i wiele innych zdarzeń może przytrafić się praktycznie wszędzie i dosłownie każdemu. Właśnie dlatego bardzo ważnym jest by być przygotowanym do udzielenia pomocy. Jedną z kwestii, z którą należałoby się zapoznać jest obsługa defibrylatora AED. Jak ona wygląda i gdzie taki sprzęt powinien się znajdować?

​Defibrylator AED – co musisz o nim wiedzieć?

Wbrew pozorom defibrylator AED nie jest nowością. Funkcjonuje on na rynku już od jakiegoś czasu, ale niestety nadal nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego że istnieje. Przez to, tak niewielki procent ludzi potrafi go obsługiwać, a przynajmniej tak sądzi. Okazuje się bowiem, ze jest to urządzenie stworzone w taki sposób, by nawet kompletny laik mógł się nim posłużyć. Wystarczy, ze zachowa spokój i będzie postępował zgodnie z instrukcjami. Osoba obsługująca defibrylator AED musi nakleić na poszkodowanego dwie elektrody (na klatkę piersiową). Urządzenie samo zdecyduje czy wyładowanie elektryczne będzie konieczne, a jeśli tak to o jakiej sile. Istnieją dwa rodzaje defibrylatorów AED automatyczny i półautomatyczny. Ten pierwszy sam wyzwala wyładowanie, a ten drugi daje sygnał kiedy należy to zrobić.

​Internetowy sklep medyczny – łatwy dostęp do potrzebnego sprzętu

Oczywistym jest, że ratownik medyczny, jak i załoga szpitala to osoby najlepiej przygotowane do udzielenia pierwszej pomocy. Jednak należy pamiętać, że zanim oni pojawią się na miejscu wypadku trzeba samodzielnie udzielić pomocy poszkodowanemu. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem jest powszechny zakup defibrylatorów AED dostępnych np. na stronie https://impilo.pro/. Jeśli wypadek wydarzy się na ulicy, to taki sprzęt znajdujący się w szpitalu nie pomoże. Jednak jeśli będzie go posiadała któraś ze znajdujących się w pobliżu restauracji, szkół lub jakakolwiek inna placówka to poszkodowany będzie miał znacznie większe szanse na otrzymanie pomocy. Zwłaszcza, że przy obecnym rozwoju technologii urządzenia medyczne potrafią same instruować pomagającego. Właśnie dlatego praktycznie każdy, kto jest w stanie postępować racjonalnie w sytuacjach kryzysowych może z niego korzystać.

 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: