Depilacja laserowa – cena, zasada działania, zalecenia i przeciwwskazania. Sprawdzamy!

  • 01.10.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Depilacja laserowa – cena, zasada działania, zalecenia i przeciwwskazania.…
Depilacja laserowa jest zabiegiem wokół którego narosło wiele mitów. Dotyczą one różnych aspektów i właśnie w tym artykule postaramy się je wszystkie zweryfikować. Jeśli więc jesteś zainteresowana tym zabiegiem to zapraszamy do lektury.

​Depilacja laserowa – droga i trudno dostępna MIT

Jako iż salonów kosmetycznych, a także gabinetów medycyny estetycznej cały czas przybywa to ciężko mówić o jakichkolwiek problemach ze znalezieniem punktu, w którym wykonany zostanie zabieg depilacji laserowej. Nie ma więc problemu z dotarciem do takiej usługi. Co więcej, w każdym salonie może być stosowany inny rodzaj urządzenia, a to oznacza że klient otrzymuje dodatkowy wybór. Pierwszy mit jest więc za nami, teraz czas na przejście do drugiego. Co do stwierdzenia, że depilacja laserowa jest droga to niestety nie można mu jednoznacznie zaprzeczyć ani go potwierdzić. Jest to bowiem tak jak z gustem, nie powinno się o tym dyskutować Dla niektórych osób wydanie około 200zł na jedną wizytę będzie w porządku, a inni powiedzą że jest to zaporowa cena. Wiec tą kwestię niestety musimy pozostawić otwartą.

​Depilacja laserowa – bolesna MIT

Z tym czy depilacja laserowa jest bolesna również można dość mocno dyskutować. Prawda jest bowiem taka, że odczuwanie bólu również jest kwestią bardzo indywidualną. Jednak można wskazać kilka czynników, które sprawiają że odczucia dyskomfortu może być mniejsze lub większe. Przede wszystkim bardzo ważny jest rodzaj wykorzystywanego urządzenia. Lepsze salony takie jak https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-laserowa/ posiadają wysokiej klasy urządzenia do depilacji laserowej, które posiadają system chłodzący, a emitowana z głowicy wiązka lasera trafia bardzo precyzyjnie. Dzięki temu zabieg trwa krócej, a odczuwany dyskomfort jest znacznie mniejszy. Można go porównać do lekkich ukłuć. Jeśli klientka ma bardzo wrażliwą skórę, to może poprosić także o wcześniejsze zaaplikowanie kremu znieczulającego.

​Depilacja laserowa – dla wszystkich i zawsze MIT

Niestety zabieg depilacji laserowej nie jest dla każdego i nie można się na niego wybrać od tak. Oczywistym jest, że na taką wizytę trzeba się najpierw umówić w wybranym salonie kosmetycznym lub gabinecie medycyny estetycznej. To jednak nie wszystko, bowiem na okres około miesiąca nie powinno się opalać miejsc, które mają być depilowane. Nie powinno się także stosować innych metod usuwania owłosienia niż zwykła maszynka do golenia. Należy również zaprzestać stosowania leków z substancjami światłouczulającymi.

 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: