Dobierz kurtkę męską do typu sylwetki

  • 18.11.2020, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Dobierz kurtkę męską do typu sylwetki
Podobnie jak w przypadku kobiet, tak i w przypadku mężczyzn można dobrać każdy element garderoby do typu sylwetki. Dziś pod lupę weźmiemy to, jak dopasować kurtki męskie do figury. O ile większość osób zna podstawowe typy kobiecej sylwetki, tak w przypadku mężczyzn jest już problem z ich wymienieniem, dlatego spieszymy z podpowiedzią. Wyróżniamy 4 podstawowe typy męskiej sylwetki, a są to: ołówek, gruszka, jabłko, a także trójkąt.

Ołówek to damska kolumna

Jeśli kolumna to typ kobiecej sylwetki charakterystyczna dla modelek, to ołówek będzie typem charakteryzującym mężczyzn parających się tym fachem, choć są i Ci o bardziej atletycznej budowie. Tu już zdradziliśmy nieco, bo mężczyźni o figurze ołówka są bardzo wysocy i bardzo szczupli. Ich budowa jest proporcjonalna. Nie mają rozbudowanych ramion w stosunku do bioder. Mogą właściwie wybierać każdy typ kurtek jesiennych, wiosennych czy zimowych które znajdziemy w ofercie https://diversesystem.com/pl/on/kurtki. Oczywiście mogą optycznie poszerzyć swoje ramiona wybierając kurtki z pagonami czy też szerokimi kołnierzami. Najlepiej prezentują się w kurtkach szerokich, a także kurtkach pikowanych, zwłaszcza tych o kroju płaszcza, zapinanych na guziki. Dobrze będą prezentować się w dwurzędówkach, zarówno kurtkach, jak i płaszczach.

Gruszka i jabłko - jak dobrać kurtki męskie?

Mężczyzna w typie gruszki, inaczej niż kobieta ma proporcjonalne ale szersze ramiona i biodra. W jego przypadku jednak problemem jest wystający brzuch. Warto odwrócić od niego uwagę i uwydatnić, lekko poszerzyć ramiona, wybierając wspomniane już kurtki z szerokim kołnierzem. Oczywiście tak w przypadku gruszki, jak i jeszcze okrąglejszej figury jabłka mężczyźni powinni unikać kurtek opinających się na brzuchu. W przypadku tych ostatnich kurtki powinny być nieco dłuższe, aby wydłużały i wysmuklały optycznie sylwetkę.

Trójkąt, czyli męski ideał

Za męski ideał uważana jest figura trójkąta. Zatem szerokie ramiona i wąska talia oraz biodra. Jeśli masz figurę Adonisa, to oczywiście powinieneś ją podkreślać. Nie możesz jednak w tym przypadku przesadzać z pikowaniami, aby nie osiągnąć efektu monstrualnej sylwetki w górnej partii ciała i bardzo szczupłej w dolnej, co niekoniecznie będzie się prezentować dobrze. Poza tym możesz eksperymentować i dobierać co tylko Ci się podoba. W końcu facet też może bawić się modą.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: