Zarządzanie ruchem pracowników w przedsiębiostwach

  • 17.12.2020, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Zarządzanie ruchem pracowników w przedsiębiostwach
W związku z tym, że nasze przedsiębiorstwa są bardzo często narażone na kradzieże, oraz to, że nie nasi pracownicy nie zawsze muszą być lojalni i mogą zdarzyć się im kradzieże, musimy czasem kontrolować ich poruszanie się po firmie. Przedstawimy Ci parę rozwiązań dotyczących kontroli pracowników w firmie i ich poruszania się. Zapraszamy!

Czym jest kontrola dostępu i co zrobić, żeby ją zwiększyć?


Zanim zaczniemy przedstawiać rozwiązania, warto wyjaśnić sobie czym jest kontrola dostępu. W dużym skrócie, to środki mające na celu zapewnienie dostępu do zasobów tylko uprawnionym jednostkom. Systemy zabezpieczania pojawiają się praktycznie wszędzie: na parkingach, przy organizacji koncertów, gdy mamy do czynienia z przemieszczaniem się ludzi, jednak w przypadku przedsiębiorstw mamy na myśli ochronę w postaci solidnego zabezpieczenia terenu, w postaci stróżów czy też psów, mające chronić nasz dobytek. Jednak technologia idzie do przodu i warto wykorzystywać jej zdobycze.

Przede wszystkim możesz zainstalować kamery, dzięki czemu będziesz mieć świadomość tego, jak wygląda sytuacja w zakładzie pracy. Oczywiście, nie może się odbyć bez powieszenia tabliczki "obiekt monitorowany", ponieważ w braku powieszenia takiej informacji, pracownik może dochodzić swoich praw przed sądem. Jednak jest to bardzo skuteczny sposób ochrony pracowników również przed samymi sobie, ponieważ zdarzają się przypadki okradania innych pracowników wewnątrz firmy.

Jeżeli chcesz chronić niektóre pomieszczenia przed szeregowymi pracownikami dając dostęp do nich tylko zaufanym ludziom, warto zainwestować w zamki szyfrowe mające możliwość zapamiętania do 2 tysięcy kodów i kart. Możesz go zamontować wewnątrz budynku, gdy posiadasz w nim pomieszczenia, do których kod powinny mieć nieliczni. Dodatkowo zamki posiadają funkcję dzwonka oraz czytnika kart zbliżeniowych.

Zawsze możesz zastosować tradycyjne środki ochrony, w postaci wartowników i wyposażyć ich w przenośny rejestrator pracy wartowników, działający nawet za pomocą prostych programów Windows. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli zaprogramować obchód ochrony na określone godziny oraz odczytać ich aktywność. Jego obsługa jest bardzo prosta, bo rejestratory działają za pomocą jednego klawisza.

W momencie gdy posiadamy bardzo duże przedsiębiorstwo, to warto zainstalować bramkę obrotową, która będzie przepuszczać pracowników po uprzedniej kontroli, czy to alkoholowej, czy też przed ich wyjściem z zakładu pracy w celu sprawdzenia ich wykrywaczem metalu czy nie wynieśli kosztownych narzędzi. Co prawda jest to rozwiązanie najdroższe z przedstawionych przez nas, natomiast jego skuteczność jest bardzo wysoka.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: