Szachy – wpływ pandemii na dyscyplinę

  • 23.12.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Szachy – wpływ pandemii na dyscyplinę
Szachy to jedna z tych aktywności, które według niektórych osób nie powinny być uznawane za sport. Rzeczywiście trudno tutaj mówić o czysto fizycznej rywalizacji. Jednakże partia szachów to przede wszystkim ogromny wysiłek pod względem umysłowym. Dlatego nie należy traktować tego sportu po macoszemu. O jego randze najlepiej świadczy duże zainteresowanie, którym cieszą się turnieje szachowe. Co ciekawe, w zakładach bukmacherskich można nawet obstawiać wyniki poszczególnych rozgrywek!

Wpływ pandemii na szachową rzeczywistość, czyli era turniejów online

Obecna sytuacja epidemiologiczna ma wpływ na całą branżę profesjonalnego sportu. Szachy nie są tutaj wyjątkiem, ponieważ organizowanie turniejów w standardowej formie stało się niemożliwe ze względów bezpieczeństwa. Na szczęście specyfika takich rozgrywek sprawia, że można je przeprowadzić w inny sposób. Mowa oczywiście o turniejach online, które są rozgrywane za pośrednictwem specjalnych platform internetowych. Absolutny prym wiedzie tutaj serwis chess.com, który umożliwił zorganizowanie szachowego Pucharu Narodów Online.

Co jasne, rozgrywanie turniejów szachowych online może budzić pewne wątpliwości. Największe kontrowersje dotyczą szeroko rozumianej transparentności rozgrywki. Na wszystkich zawodach stacjonarnych są przecież obecni obserwatorzy, którzy dbają o to, aby zawodnicy nie łamali zasad. Jak więc można rozwiązać ten problem w przypadku zawodów online?

Tutaj z pomocą przychodzą aplikacje rejestrujące aktywność zawodnika oraz kamery transmitujące obraz. W ten sposób obserwatorzy mogą sprawdzać, czy obydwaj szachiści faktycznie znajdują się przed monitorami. Co więcej, wspomniane aplikacje zapewniają tzw. przechwytywanie obrazu. To z kolei umożliwia kontrolę tego, czy zawodnik nie uruchamia żadnych dodatkowych programów lub stron internetowych. Takie rozwiązania zapewniają relatywnie wysoki poziom bezpieczeństwa i uczciwości rozgrywki.

Turnieje szachowe online to atrakcja dla fanów dyscypliny oraz... amatorów obstawiania!

Bardzo dobrą informacją dla każdego amatora szachów jest fakt, że turnieje online zazwyczaj są transmitowane. Niektórzy organizatorzy zatrudniają nawet komentatorów, którzy na bieżąco relacjonują przebieg poszczególnych partii. Dzięki temu można bez większych przeszkód obserwować zmagania zawodników. Taka możliwość jest istotna również z punktu widzenia fanów zakładów bukmacherskich. Dlaczego?

Ponieważ u kilku bukmacherów w Polsce każda pełnoletnia osoba może typować wyniki turniejów szachowych. STS to jeden z niewielu legalnych bukmacherów, który wprowadził do swojej oferty zakłady dotyczące tej dyscypliny. Jeżeli ktoś zamierza założyć konto u tego bukmachera, powinien skorzystać ze specjalnego kodu promocyjnego STS. Zapewnia on nowym graczom najlepsze bonusy bukmacherskie, takie jak:

  •       bonus od pierwszej wpłaty w wysokości 1200 złotych;
  •       zakład bez ryzyka do 200 złotych;
  •       freebet w wysokości 25 złotych.

Oczywiście zakłady sportowe są przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: