Termosy gastronomiczne - idealne rozwiązanie dla firm cateringowych!

  • 15.02.2021, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Termosy gastronomiczne - idealne rozwiązanie dla firm cateringowych!
Termosy gastronomiczne - funkcje i zastosowanie Termosy gastronomiczne to wyjątkowe naczynia, które umożliwiają transportowanie, a także przechowywane gorących i zimnych potraw oraz napojów. Stosuje się je głównie w firmach cateringowych, bufetach hotelowych, szpitalach czy w wojsku, a także w innych działalnościach gastronomicznych.

Główna zaleta, która wynika dzięki korzystaniu z tego typu akcesoriów, jest fakt, że jedzenie i napoje, które chcemy serwować, będą miały idealną temperaturę, co oczywiście przyczyni się do poprawy walorów smakowych np. podawanej potrawy. Termosy gastronomiczne możemy podzielić na trzy główne rodzaje i to właśnie z tymi możecie spotkać się najczęściej. Są to: termosy stołowe, termosy obiadowe oraz termosy cateringowe. To, jaki produkt finalnie wybierzecie, jest całkowicie uzależnione od potrzeb i preferencji Waszych oraz Waszych klientów. Pamiętajcie tylko, aby wybierać termosy gastronomiczne, które są wyprodukowane przez znane i cenione marki, a wykonane z materiałów najwyższej jakości.

 

Termosy obiadowe - zadbaj o temperaturę posiłków!

 

Pierwszym rodzajem termosów gastronomicznych, o których chcielibyśmy wspomnieć w tym artykule, są termosy obiadowe. Jak nietrudno się domyślić po samej nazwie, te naczynia służą głównie do transportowania ciepłych posiłków. Nie od dziś wiadomo, że obróbka cieplna potrawy ma bardzo duży wpływ na jej smak. Wyższa temperatura pozwala na wydobycie nowych aromatów i zapachów, a tak na konsystencje poszczególnych składników naszego dania. Właśnie dlatego tak istotne jest, aby posiłki serwować w odpowiedniej temperaturze. Do tego zadania niezastąpione okazują się właśnie termosy obiadowe. Naczynia te występują w kilku różnych wariantach, aby każdy mógł znaleźć dla swojej firmy produkt idealny. Inny termos obiadowy powinniśmy kupić, jeśli chcemy transportować w nim zupę, a jeszcze inny, gdy przenosimy gotowe dania. Warto zapoznać się z ofertą rynkową i produktami, które oferują producenci, aby mieć pewność, że termos obiadowy, w który zainwestowaliśmy, sprosta wszystkim naszym oczekiwaniom.

 

Termosy stołowe - idealne naczynia do kawy i herbaty!

 

Kolejnym rodzajem termosu gastronomicznego, który jest chyba najpopularniejszy i często spotykany nie tylko w profesjonalnej gastronomii, ale również w gospodarstwach domowych, są termosy stołowe. Ich głównym zadaniem jest utrzymywanie kawy, herbaty oraz innych gorących napojów w odpowiedniej temperaturze. Na rynku możemy spotkać się z różnymi rodzajami termosów stołowych. Najczęściej mają one formę dzbanka, który posiada wygodną, nienagrzewającą się i ergonomiczną rączkę, która pozwala na całkowicie bezpieczne nalanie goroącego napoju do kubka. Dosyć popularne są także termosy stołowe, które wyposażono w specjalną pompkę, umożliwiającą dokładne dozowanie produktu. Wszystkie termosy stołowe - niezależnie od modelu, dostępne są w wielu wariantach, aby każdy mógł znaleźć dla siebie odpowiedni produkt. Największe termosy są w stanie pomieścić nawet kilkanaście litrów płynów! Są świetną opcją nie tylko dla firm cateringowych, ale także stołówek, jadłodajni, przedszkoli, czy szkół.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: