Ubezpieczenie mieszkania – najważniejsze informacje

  • 19.02.2021, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Ubezpieczenie mieszkania – najważniejsze informacje
Ubezpieczenia to produkty, które skutecznie chronią przed konsekwencjami niektórych zdarzeń. W zależności od tego, jaką polisę wybierzesz, taki zakres ochrony otrzymasz. Inaczej działają ubezpieczenia komunikacyjne, a inaczej polisy mieszkaniowe. W tym tekście opowiemy Ci nieco więcej o najważniejszych faktach, które musisz wiedzieć o ubezpieczeniu mieszkania.

Gdzie szukać ubezpieczeń?

Najlepszym miejscem jest Internet i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Robiąc zakupy w sieci, możesz uzyskać ciekawe rabaty oraz o wiele lepsze warunki niż w przypadku stacjonarnych biur. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z porównywarek ubezpieczeń, które pomogą Ci dotrzeć do najatrakcyjniejszych ofert od renomowanych ubezpieczycieli, więcej tutaj.

Ubezpieczenie mieszkania – czym jest?

Polisa ubezpieczeniowa to produkt, który niemal zawsze jest całkowicie dobrowolny. Sytuacje, w których wykupienie polisy jest obowiązkowe, zazwyczaj dotyczą kredytów hipotecznych oraz gospodarstw rolnych przekraczających swoim rozmiarem 1 hektar.

Od czego warto ubezpieczyć mieszkanie?

Standardowa polisa chroni przed konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń przede wszystkim mury oraz elementy stałe. Pakiet zazwyczaj dotyczy pożarów, zalań, uderzeń samochodu, huraganów, a nawet upadku samolotu na nieruchomość. Warto jednak mieć na uwadze, że to, co znajdzie się w zakresie ochrony, jest ściśle uzależnione od Twoich indywidualnych ustaleń z ubezpieczycielem.

Jak można rozszerzyć ubezpieczenie mieszkaniowe?

Najpopularniejsze pakiety dodatkowe wprowadzają ochronę wyposażenia, czyli niemal wszystkich elementów nieprzytwierdzonych na stałe do podłoża. Do polisy możesz włączyć również zdarzenia takie jak kradzież i włamanie. Polecamy też zastanowić się nad rozszerzeniem listy ryzyk o: powódź, przepięcie, akty wandalizmu, dewastacje lub stłuczenia przedmiotów szklanych.

Ile trwa umowa na polisę mieszkaniową?

Standardowe ubezpieczenie trwa 12 pełnych miesięcy, ale musisz wiedzieć, że ubezpieczyciele są w tej kwestii dosyć elastyczni. Oznacza to, że po indywidualnych negocjacjach możliwe jest skrócenie lub wydłużenie tego czasu zgodnie z Twoimi potrzebami.

Czy ubezpieczyciel może uchylić się od odpowiedzialności?

Oczywiście, że tak. Tego typu sytuacje zazwyczaj dotyczą zdarzeń, które nie znajdują się na liście ryzyk. Dodatkowo firma może odmówić wypłaty odszkodowania, gdy dowiedzie, że konkretne zdarzenie jest wynikiem Twojego celowego działania lub zaniedbania. Właśnie dlatego przed podpisaniem umowy powinieneś podpisać OWU oraz przeanalizować wszystkie interesujące Cię oferty. Sprawdź, jak dobrze wybrać ubezpieczenie mieszkania pod kredyt: https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/najtansze-ubezpieczenie-mieszkania-pod-kredyt-gdzie-szukac/

 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: