Jak dbać o płodność maską – czy bielizna ma wpływ na płodność mężczyzn?

  • 02.11.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak dbać o płodność maską – czy bielizna ma wpływ na płodność mężczyzn?…
W życiu niemal każdego mężczyzny nadchodzi taki czas, w którym zaczyna się planować założenie rodziny. Wydawać się może, że osiągnięcie tego celu jest bardzo proste, jednak okazuje się, że coraz więcej par ma problem z zajściem w ciąże. Zazwyczaj problem z płodnością leży pod obu stronach. Dlatego właśnie zarówno kobieta, jak i mężczyzna muszą dbać o swoją płodność. Jednak pojawia się pytanie, jak to zrobić w przypadku panów? O czym powinien pamiętać mężczyzna, który chce starać się o potomstwo? Tego można dowiedzieć się z naszego poradnika.

 

Zdrowa dieta dla mężczyzn na płodność

Chcąc dbać o swoją płodność, warto zdecydować się na zastosowanie zmian w sposobie odżywiania. Najlepiej zacząć jeść zdrowo i kolorowo. Co to właściwie znaczy? Z codziennej diety należy wykluczyć sztuczne produkty bogate w chemiczne dodatki, a także duże ilości cukru. Lepiej sięgnąć po warzywa i owoce, białka, a także zboża i oleje. Dzięki temu można dostarczyć do organizmu cenne składniki odżywcze, które są niezbędne do tego, by utrzymać równowagę hormonalną. Nie wielu mężczyzn zdaje sobie z tego sprawę, ale zaburzenia hormonalne występują również u panów. Przez ich występowanie dojść może do osłabienia jakości plemników.

Komfort i zdrowie miejsc intymnych mężczyzn - czym trzeba pamiętać, by zachować płodność na wysokim poziomie?

Mężczyźni, którzy starają się o dziecko powinni pamiętać, jak ważne jest zachowanie zdrowia ich miejsc intymnych. Jak to zrobić? Miejsca intymne nie mogą być przegrzewane, ponieważ wysoka temperatura doprowadza do tego, że niszczone są plemniki, które niezbędne są przecież do zapłodnienia komórki jajowej. Warto wiedzieć, że jednym ze sposobów na to, by zadbać o zdrowie miejsc intymnych, jest dobór bielizny. Majki męskie powinny wyróżniać się przewiewnością i przepuszczalnością. Dzięki temu nie będą doprowadzać do przegrzewania się miejsc intymnych. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, by unikać brania kąpieli w gorącej wodzie.

Regularne stosunki – wzmacniają produkcję plemników

Dobrą wiadomością jest to, że produkcję plemników można wspomóc dzięki regularnym stosunkom. Pary starające się o dziecko powinny uprawiać seks co dwa-trzy dni. W dni płodne zaleca się odbywanie stosunków nawet kilka razy dziennie. W ten sposób można zwiększyć szansę na to, by plemniki dotarły do komórki jajowej na czas.

Pamiętając o tych kilku zasadach można bez trudu poprawić swoją płodność. Jeśli jedna wprowadzenie tych zmian nie przynosi zadowalających efektów, warto zgłosić się di specjalistów.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: