Bacalarus - Szkoła językowa z doświadczeniem

  • 13.01.2022, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Bacalarus - Szkoła językowa z doświadczeniem
Znajomość języków obcych jest w obecnych czasach jedną z najbardziej przydatnych umiejętności, która pozwala się rozwijać, zarówno w życiu osobistym jak i szkolnym oraz zawodowym. Osiągnięcie pewnej płynności w wybranym przez nas języku wymaga jednak odrobiny wytrwałości oraz doboru odpowiednich metod nauki. Najlepszym rozwiązaniem, które pozwoli przyswoić nam wszelkie zawiłości języka oraz zdobyć płynność w mowie jest wybór szkoły językowej świadczącej usługi na najwyższym poziomie. W Zamościu miejscem takim będzie bez wątpienia Bacalarus.

Bacalarus – nowoczesność i tradycja

Szkoła została założona w 1996 roku przez małżeństwo Gabrielę i Mariana Manastyrskich, którzy nie są jedynie przypadkowymi przedsiębiorcami, a doświadczonymi germanistami. Początkowo szkoła języków obcych Bacalarus mieściła się w prywatnym mieszkaniu i zajmowała jeden pokój. Z biegiem czasu i rozwojem placówki siedzibę przeniesiono do obecnej lokalizacji, która mieści się przy ul. Jutrzenki w Zamościu. Duży i bardzo dobrze przystosowany budynek sprawia, że w jednym czasie zajęcia może odbywać kilka, a nawet kilkanaście grup uczniów, a nowoczesne wyposażenie sal pozwala na wykorzystywanie wielu technik nauczania, które w połączeniu ze sobą umożliwiają osiąganie szybkich i zdumiewających efektów.

Bogata oferta językowa dostosowana do potrzeb każdego ucznia

Bacalarus to obecnie jedna z większych szkół w okolicach Zamościa, nie tylko z uwagi na wielkość budynku, ale i bardzo rozbudowaną kadrę. W tej chwili w szkole pracuje już prawie 50 lektorów, zarówno z Polski jak i native speakerów z całego świata. Uczniowie, którzy chcą rozpocząć naukę w szkole, mają do wyboru jeden z 5 języków: angielski, rosyjski, niemiecki, hiszpański oraz francuski, które mogą przyswajać na lekcjach indywidualnych bądź grupowych. Oferta indywidualnych korepetycji widnieje na stronie https://www.bacalarus.pl/kursy/zajecia-indywidualne/, gdzie opisano, czego kursant może oczekiwać po tego rodzaju zajęciach. Program nauczania jest na tyle rozbudowany, że na zajęcia uczęszczają zarówno uczniowie przedszkoli, jak i osoby dorosłe, które chcą rozpocząć swoją przygodę z językiem lub odświeżyć sobie jego znajomość. Dodatkowo Bacalarus posiada status ośrodka Cambridge Preparation Center, co oznacza, że umożliwia swoim uczniom przygotowanie się i zdanie jednego z najbardziej cenionych certyfikatów językowych na świecie.

Nie tylko standardowe zajęcia językowe

Warto również wspomnieć, że Bacalars to nie tylko standardowe lekcje odbywające się cyklicznie w siedzibie szkoły, ale również oferta ciekawych zajęć dodatkowych, a nawet wyjazdów zagranicznych. Placówka prowadzi wymianę szkolną z jedną ze szkół znajdującą się na terytorium Niemiec, gdzie wyjeżdżają najzdolniejsi uczniowie zamojskich liceów. Bacalarus to również oferta półkolonii i kolonii wakacyjnych, pozwalają dzieciom ciekawie i pożytecznie spędzić czas wolny od nauki szkolnej.

Półkolonie 5 lub 10-dniowe Bacalarusa odbywają się w siedzibie szkoły, co pozwala na uczestnictwo w nich uczniom, którzy nie chcą wyjeżdżać poza swoje miejsce zamieszkania. W planie wydarzenia widnieją intensywne i ciekawe zajęcia tematyczne w języku angielskim oraz hiszpańskim, a także całodniową wycieczkę. Z kolei kolonie Bacalarusa to coroczne obozy językowe odbywający się w jednej z malowniczych nadmorskich miejscowości naszego kraju. Oferta zawiera intensywny kurs języka angielskiego przeplatany ciekawymi aktywnościami na łonie przyrody oraz dwiema wycieczkami do pobliskich miejscowości turystycznych.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: