Sprzątanie magazynu zostaw profesjonalistom

  • 01.04.2022, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Sprzątanie magazynu zostaw profesjonalistom
Zdarza się, że dbanie o czystość magazynu to ostatnia rzecz, o którą martwią się przedsiębiorstwa. Często nie przywiązuje się do tego dużej wagi. To poważny błąd! Zakurzony sprzęt może zostać uszkodzony, a zanieczyszczona posadzka może doprowadzić do wypadku! Jak więc zadbać o porządek w hali, tak aby spełniała normy BHP?

Ekipa do zadań specjalnych

Nie zostawiaj sprzątania na sam koniec zadań do wykonania. Zadbaj o to, aby odbywało się ono regularnie, a w razie potrzeby nie wahaj się zadzwonić do ekipy sprzątającej częściej. Piasek, który zbiera się na posadzce lub rozlana ciecz może doprowadzić do poważnego wypadku, a to zagraża zdrowiu i życiu ludzkiemu. Zajęcie się porządkowaniem magazynu samodzielnie to ambitne, ale i bardzo kosztowne zadanie. Nie sprawdzą się tu bowiem tradycyjne miotły oraz mopy. Dodatkowo zaprowadzenie porządku takimi narzędziami może być niezwykle czasochłonne! Jeśli zaś chodzi o specjalne maszyny – zamiatarki, ich koszt jest wysoki. Raczej nie opłaca się zainwestować w takiego robota samodzielnie i zatrudnić do jego obsługi ludzi.

O wiele lepszym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z profesjonalnym zespołem sprzątającym. Taka firma zawsze będzie posiadała własne maszyny i narzędzia oraz chemię do sprzątania. Przyjedzie o umówionej porze i zajmie się realizacją zadania, a po zakończonej pracy zniknie – pozostawiając magazyn lśniący i bezpieczny. Płacisz więc za konkretną usługę lub ich zestaw (np. w abonamencie), a nie za własny sprzęt oraz pracowników na etat lub umowę zlecenie.

Profesjonaliści znają się na rzeczy

Sprzątanie magazynów tylko z pozoru wydaje się zadaniem nieskomplikowanym. Ot, jest przestrzeń, którą trzeba uprzątnąć. Potrzebny jest jednak odpowiedni sprzęt, a także wiedza na temat tego, jak usunąć niektóre z zabrudzeń. Należy pozbyć się całego piasku, zalegającego na posadzce i przywrócić jej właściwą przyczepność. Zdarza się, że na podłogę rozleje się olej lub inna ciecz, trudna do usunięcia. Ekipa sprzątająca powinna wiedzieć jak szybko i skutecznie pozbyć się zabrudzenia, które stwarza dodatkowo niebezpieczeństwo zarówno dla osób kierujących wózkami widłowymi, jak i pieszych.

 

Profesjonalna firma sprzątająca posiada sprzęt, który dociera do wszystkich zakamarków. Nie będzie to więc jedynie powierzchowne czyszczenie powierzchni. Szczotki dotrą pod regały oraz w rogi ścian, pozbywając się całego pyłu, który zaległ tam w ostatnich godzinach lub dniach.

Sprawdź i zdecyduj

Co ważne, jeśli prowadzisz rozmowy z naprawdę dobra firmą, nie będzie ona od razu nalegać na umowę o stałej współpracy. Zawsze możesz umówić się na pierwsze, próbne sprzątanie magazynów. W ten sposób sprawdzisz czy sposób pracy oraz tempo wykonywania zadania zespołu Ci odpowiada. Gdy będziesz chciał podpisać umowę na stałe zlecenia, określisz dokładne godziny, w których ekipa sprzątająca będzie odwiedzała Twoje magazyny.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: