Najmodniejsze modele tortów komunijnych

  • 25.03.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Najmodniejsze modele tortów komunijnych
Torty komunijne to coś, bez czego majowe imprezy nie mogłyby istnieć. Z tego powodu rodzice dzieci już dużo wcześniej planują wszelkie niezbędne szczegóły, a firmy z branży cukierniczej tworzą coraz to nowsze propozycje. Choć mogłoby się wydawać, że tutaj nie ma miejsca na szaleństwa, to w każdym sezonie pojawiają się ciekawe modele, które warto zaimplementować do własnego przyjęcia komunijnego. O jakich mowa? Oto kilka wskazówek!

Torty komunijne - klasyka zawsze się obroni

Wciąż najczęściej wybieranymi modelami tortów komunijnych są piętrowe kompozycje, najczęściej w kształcie koła. Jest to na pewno bezpieczna opcja, która z pewnością przypadnie do gustu gościom. Przykłady takich wzorów można znaleźć tutaj: https://www.art.sarzynski.com.pl/oferta/torty/torty-komunijne Część rodziców decyduje się również na wypieki na bazie kwadratu czy prostokąta, po to, aby następnie taką typową klasykę ozdobić w ciekawy sposób. W ostatnich czasach furorę robią różnorodne figurki zręcznie wplecione przez cukiernika w kompozycję na torcie. Taki model jest na pewno z jednej strony zachowawczy, z drugiej jednak pozwala na odrobinę ekstrawagancji, która odpowiednio wykorzystana będzie pięknie prezentować się na stole.

Torty komunijne - finezja i szyk

Choć klasyka jest z pewnością bezpieczną opcja, to jednak mimo wszystko coraz więcej osób decyduje się na niestandardowe kompozycje. Przykładem mogą być chociażby torty komunijne w kształcie dziewczynki, chłopca czy innego, tematycznego przedmiotu. Choć wymagają one dużo więcej pracy niż klasyczne ciasta, to efekt zdecydowanie rekompensuje czas poświęcony na stworzenie wypieku. Budzą one zachwyt, ponieważ każdy z gości ma pewność, że zostały wykonane na zamówienie i są odpowiednio spersonalizowane. Na przyjęciach komunijnych pojawiają się także torty porcjowane, przykładowo w formie babeczek. Umieszczane są one na stelażach, tak aby całościowo imitować to niesamowite ciasto. Nie tylko wyglądają oryginalnie, ale także pozwalają uniknąć zamieszania podczas krojenia wypieku.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: