Ramki na kilka zdjęć – pomysł na idealną ekspozycję fotografii

  • 09.04.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Ramki na kilka zdjęć – pomysł na idealną ekspozycję fotografii
Urządzenie domowej wystawy zdjęć czy grafik na pierwszy rzut oka jest banalne – wystarczy kilka ramek, młotek i parę gwoździ. Nie zawsze mamy jednak ochotę kupować komplet opraw i mierzyć, czy są w dobrej odległości od siebie – w takiej sytuacji dobrze sprawdzi się jedna ramka z miejscem na kilka zdjęć.

Pojedyncze ramki na kilka zdjęć – oszczędność czasu i pieniędzy

Chyba każdy ma doświadczenie w wieszaniu obrazków czy dowolnych innych pracach, które wymagają dobrego wyrównania osobnych elementów. Nawet, gdy wszystko wydaje się idealnie wymierzone, i tak często okazuje się, że źle wbity gwoździk czy obsunięcie wiertła sprawi, że efekt nas nie zadowala. Ramki na kilka zdjęć dają nam pewność, że fotografie będą idealnie ułożone, a konieczność zamocowania tylko jednej oprawy znacznie ułatwia osiągnięcie idealnego efektu. Cały montaż trwa ledwie kilka minut. Wybór ramki na kilka zdjęć wiąże się też ze znaczną oszczędnością – jest to o wiele tańsze rozwiązanie, niż zakup pojedynczych opraw.

W jakich wnętrzach sprawdzą się ramki na kilka zdjęć?

Ramki przeznaczone na kilka zdjęć zwykle są wykonane w prostym, minimalistycznym stylu, dzięki czemu są dość uniwersalne. Istnieją także kolorowe wersje, idealne do kolorowo urządzonych mieszkań czy pokoi dziecięcych. Jedne i drugie można obejrzeć na stronie https://www.oprawiamy.pl/c209,fotogalerie-ramki-na-kilka-zdjec. Większość opraw tego typu składa się z prostej ramy, zwykle pozbawionej zdobień oraz passe-partout. Niektóre ramki na kilka zdjęć – szczególnie kolorowe – mają ozdobnie wyprofilowane listwy, czarne, białe lub metaliczne zwykle są najprostsze. Różnorodność opraw sprawia, że do każdego rodzaju wnętrza łatwo dobrać odpowiednią ramkę.

Warto wiedzieć, że jeżeli chcemy oprawić większe zdjęcia lub rysunki, to idealne będą ramki na dwa lub trzy zdjęcia. Często są zaprojektowane właśnie z myślą o większym formacie, z kolei ramki na kilka zdjęć (czasem nawet na kilkanaście) zazwyczaj mają jedno miejsce na większą fotografię, a pozostałe na mniejsze formaty.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: