Nadszedł czas na docieplenie stropodachu? Dowiedz się, jak to zrobić!

  • 17.04.2020, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Nadszedł czas na docieplenie stropodachu? Dowiedz się, jak to zrobić!
Dbanie o wydajność energetyczną budynku jest ważne z wielu powodów: oszczędność pieniędzy, troska o środowisko czy o własny komfort – każdy w nich jest istotny. Przy termomodernizacji warto pamiętać nie tylko o ścianach, ale także o miejscach szczególnie wrażliwych – takich jak okna, drzwi czy dach. Co warto wiedzieć przed ociepleniem stropodachu?

Dlaczego ocieplenie stropodachu jest szczególnie istotne?

Każdy dach powinien być właściwie ocieplony – zapobiega to nie tylko utratom ciepła, ale także nadmiernemu nagrzewaniu się strychu lub poddasza. Niezależnie, czy płaski dach graniczy ze strychem, suszarnią czy pokojem użytkowym, warto zadbać o dobrą izolację. Szczególnie istotne jest to w mieszkaniach i pokojach bezpośrednio pod takim dachem. Ocieplenie stropodachu zimą pomoże obniżyć rachunki za ogrzewanie, a latem zapobiegnie nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń. Do tego dobra izolacja wytłumi hałas z ulicy, co również przyczyni się do komfortu mieszkańców.

Jak przeprowadzić ocieplenie stropodachu?

Istnieje kilka sposobów ocieplania stropodachów – większości osób takie prace kojarzą się z układaniem płyt z materiału izolacyjnego. Jest to rozwiązanie często stosowane przy budowie nowych domów, ale jeżeli nie wykonujemy generalnego remontu dachu, lepiej zdecydować się na ocieplanie stropodachu granulatem. To o wiele prostszy i tańszy sposób, do tego praca trwa jeden dzień. Niezależnie od sposobu, na jaki się zdecydujemy, konieczne będzie wezwanie ekipy, takiej jak https://stropodachy.com.pl/docieplenia-stropodachow/. Do ocieplenia stropodachu granulatem potrzebne jest odpowiednie urządzenie, które wtłoczy materiał pod ciśnieniem między warstwy dachu. Najczęściej stosowane izolacje to granulat wełny mineralnej, styropianu lub celulozy – każdy z nich ma swoje zalety, na przykład wełna jest szczególnie odporna na gryzonie, z kolei celuloza jest najbardziej ekologiczna, do tego – wbrew pozorom – odporna na ogień. Warto wiedzieć, że prace trwają jeden dzień i nie jest konieczne żadne szczególne przygotowanie wstępne – operatorzy wykonają odpowiednie otwory techniczne. Do tego ocieplanie stropodachu metodą wdmuchiwania można przeprowadzać także w już zamieszkanych domach, ponieważ nie zachodzi konieczność demontażu żadnych warstw czy fragmentów ścian.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: