Szybkie pożyczki przez internet – jak to działa?

  • 17.04.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Szybkie pożyczki przez internet – jak to działa?
Branża finansowa rozwija się prężnie od wielu lat, a na rynku regularnie pojawiają się nowe firmy oferujące kredyty i pożyczki. Wśród nich szczególnym zainteresowaniem klientów cieszą się pożyczki przez internet. Czym konkretnie cechuje się wspomniany produkt finansowy? Jakie są jego zalety? Dowiedz się z poniższego artykułu.

 

  1. Zalety pożyczek internetowych
  2. Jak otrzymać pożyczkę online?
  3. O czym pamiętać, wnioskując o pożyczkę przez internet?

 

Zalety pożyczek internetowych

Aby wziąć pożyczkę w Vippo lub innej polecanej firmie działającej w branży finansowej, wystarczy wypełnić krótki formularz kredytowy. To jedna z największych zalet pożyczek online – wniosek złożyć można o dowolnej porze, z każdego miejsca na świecie, bez wychodzenia z domu. To sprawia, że kredyty internetowe cieszą się tak dużą popularnością wśród klientów. Zamiast bowiem osobistych wizyt w placówkach bankowych i nierzadko długotrwałego oczekiwania na rozpatrzenie wniosku, można w błyskawiczny i wygodny sposób wziąć pożyczkę przez Internet. Złożenie wniosku o kredyt jest również bardzo proste – wystarczy wypełnić najważniejsze pola dotyczące danych osobowych i kontaktowych pożyczkobiorcy, wnioskowanej kwoty pożyczki oraz miesięcznych dochodów.

Co ważne, niektóre firmy kredytowe nie wymagają zaświadczeń o zatrudnieniu. Wybrane przedsiębiorstwa nie sprawdzają również klientów w tzw. bazach kredytowych. Co to oznacza dla wnioskodawcy? To dobra wiadomość dla osób posiadających tzw. złą historię, czyli negatywne wpisy w bazach BIK, BIG albo KRD. Wskazują one na występowanie sporych opóźnień w istniejących albo spłaconych już wcześniej kredytach. Osoby posiadające negatywne wpisy mają zazwyczaj spore trudności z uzyskaniem kredytów lub pożyczek w bankach. W takich sytuacjach firmy pożyczkowe działające przez internet zdają się być najlepszym rozwiązaniem.

Wymieniając zalety kredytów online, nie sposób nie wspomnień również o pożyczanych kwotach. Te są różne, w zależności od firmy udzielającej finansowania. Zazwyczaj kwoty pożyczek wynoszą minimum kilkaset złotych. Alegotówka to finansowy zastrzyk gotówki w kwocie nawet kilku tysięcy złotych. A jak wygląda spłata pożyczki? W zależności od rodzaju finansowania, a także pożyczonej kwoty, możliwa jest spłata ratalna lub też jednorazowa.

Jak otrzymać pożyczkę online?

Jak już wspomniano wcześniej, uzyskanie pożyczki przez internet jest szybkie i proste. Wystarczy wejść na stronę konkretnej firmy udzielającej finansowania, a następnie wypełnić krótki formularz. Po jego odesłaniu, wniosek jest sprawdzany przez specjalistów z danej firmy w możliwie najszybszym czasie. Zazwyczaj dzieje się to w czasie kilkudziesięciu minut od chwili dostarczenia wniosku w ciągu dnia, choć niektóre firmy działają jeszcze szybciej – nawet w ciągu kilkunastu minut. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, klient otrzymuje umowę pożyczki do podpisu. Owym podpisem jest w tym przypadku zazwyczaj elektroniczne zaznaczenie wymaganych zgód. Nie muszą się więc martwić osoby nieposiadające w domu drukarki albo skanera.

O czym pamiętać, wnioskując o pożyczkę przez internet?

Przed wyborem konkretnej firmy, w której złożymy wniosek o pożyczkę, dobrze jest szczegółowo porównać oferty przynajmniej kilku z nich. W takim przypadku z pomocą przychodzą internautom wyspecjalizowane serwisy internetowe, zajmujące się porównywaniem ofert od różnych pożyczkodawców. Należy również pamiętać o szczegółowym zaznajomieniu się z umową pożyczki, ze szczególnym zwróceniem uwagi na kwestię oprocentowania, terminu spłaty czy też wysokości kolejnych rat.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: