Uszczelki do bram garażowych – jaką pełnią rolę?

  • 30.04.2020, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Uszczelki do bram garażowych – jaką pełnią rolę?
Regularna konserwacja bramy pozwala nam utrzymać ją w pełnej sprawności przez długie lata. Nie oznacza to jednak, że kiedyś nie będziemy zmuszeni do zakupu nowej bramy. Co więc powinniśmy wiedzieć na temat jej funkcjonowania?

Bramy garażowe z napędem – jakie daje korzyści?

W dzisiejszych czasach najlepszą decyzją będzie zakup segmentowej bramy garażowej z napędem. Rozwiązanie to jest bardzo komfortowe. Pozwala bowiem na jej otwarcie bez wysiadania z samochodu. Dodatkowo taka konstrukcja zapewnia szczelność, co wpłynie korzystnie na docieplenie budynku. Wymiana bramy przynosi więc wiele korzyści, także natury estetycznej. Obecnie możemy bez problemu dobrać jej kolor do elewacji naszego budynku. Montaż nowej bramy warto zlecić specjalistom. Wówczas będziemy spokojni o prawidłowość przeprowadzonych prac. Wszystko zaczyna się od demontażu dotychczasowej bramy. Kolejnym krokiem będzie zadbanie o to, by otwór garażowy zachował piony i poziomy. Jest to niezwykle ważne w kontekście właściwego funkcjonowania bramy segmentowej.

Uszczelki do bram garażowych – jaką pełnią rolę?

Solidny montaż prowadnic to kolejny krok w kierunku właściwej instalacji bramy. W tym celu warto zadbać o naprawę wszelkich uszkodzeń w ścianach. W tym celu przydatna może być opaska z pełnej cegły i wytynkowanie ścian. W kolejnych krokach należy zamontować ościeżnicę wewnątrz otworu wjazdowego. Dzięki nim cała konstrukcja jest niezwykle stabilna. Wówczas możemy zająć się instalacją prowadnic oraz paneli. Zakłada się je od dołu i łączy zawiasami. Zwieńczeniem konstrukcji są uszczelki do bram garażowych. Zakłada się je na ostatni panel, dzięki czemu idealnie przylegają do posadzki. Znajdziesz je np. w tym miejscu http://www.firmaskowronski.pl/19/uszczelki-bram-garazowych. Uszczelki do bram garażowych zapobiegają więc przenikaniu wody i zapewniają szczelność instalacji. Wykonuje się je z PCV oraz kauczuku. Taką produkcją zajmuje się wiele polskich firm. Dzięki temu jakość uszczelek do bram garażowych jest bardzo wysoka.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: