Manekin typu duch – nie tylko do zdjęć

  • 06.05.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Manekin typu duch – nie tylko do zdjęć
Zastanawialiście się kiedyś, jak powstają zdjęcia ubrań publikowane w sklepach internetowych? Na wielu z nich odzież wygląda jak na człowieku, z tą różnicą, że nie widać ani głowy, ani rąk. Fotografowie nazywają takie zdjęcia packshotami i wykonują je na specjalnych manekinach. Ich zastosowanie nie musi się jednak ograniczać wyłącznie do fotografii.

Jak wyglądają manekiny do packshotów?

Manekiny typu duch najczęściej są wykonane z przezroczystego materiału, ale czasem są też białe, a nawet czarne. Tajemnica polega w dużej mierze na ich kształcie – mają zarysowany tors i odczepiane ramiona, a do tego głębokie wcięcie poniżej „szyi” – dzięki temu nie wystają nawet spod bluzek z głębokim dekoltem, a przy tym dobrze ukazują krój prezentowanego ubrania. Ich specyficzny wygląd umożliwia wykorzystanie ich nie tylko do zdjęć, ale także do ekspozycji odzieży w sklepach stacjonarnych.

Manekin typu duch – czy warto takiego kupić?

Prowadzenie sklepu zawsze wiąże się z kosztami, które trzeba ponieść, by przyciągnąć uwagę klienta. W szczególności dotyczy to sprzedaży internetowej – pierwsze, co widzą osoby odwiedzające stronę, to jej ogólny układ i jakość fotografii. Zorganizowanie sesji zdjęciowej z żywymi modelami jest często stosowaną metodą prezentacji ubrań w sklepach, ale na dłuższą metę taniej wychodzi wykonywanie zdjęć w studiu. Płasko położone lub zawieszone na wieszaku ubranie nie wygląda jednak atrakcyjnie. Z tego powodu wielu sprzedawców decyduje się na zakup manekinów do packshotów, takich jak https://sklep.moremannequins.pl/specjalne-packshot.71. Jest to też dobry wybór dla osób prowadzących sprzedaż zarówno w sieci, jak i stacjonarnie. Niektóre manekiny typu duch są wyposażone w ramiona i nogi umożliwiające ekspozycję na witrynie sklepu – pełnią wtedy funkcję zwykłych manekinów.

Warto pamiętać, że jeżeli myślimy o manekinie do packshotów, to powinniśmy także zadbać o jakość zdjęć – poza właściwym ułożeniem ubrania ważne jest także odpowiednie oświetlenie, tło, a także jakość aparatu. Niektórzy sprzedawcy wykonują zdjęcia samodzielnie, inni wolą korzystać z usług zawodowego fotografa. Choć wiąże się to z dodatkowym kosztem, czasem warto dopłacić, by zdjęcia były profesjonalnie wykonane.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: