Elementy drewniane na zamówienie – czy to dobry sposób na urządzenie domu?

  • 11.05.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Elementy drewniane na zamówienie – czy to dobry sposób na urządzenie domu?
Mimo, że drewno jest używane do produkcji mebli i innych przedmiotów od tysięcy lat, to jest stale wykorzystywane – także w ultranowoczesnych aranżacjach. Nic dziwnego – jest dość łatwe w obróbce, pięknie wygląda, a w razie potrzeby drewniane elementy łatwo jest wymienić lub naprawić. Oprócz tego drewniane elementy często są wykorzystywane do wykończenia wnętrz, na przykład do budowy schodów czy boazerii.

Jakie elementy drewniane warto wziąć pod uwagę przy urządzaniu domu?

Wiele osób decyduje się na zastosowanie drewna wszędzie tam, gdzie to możliwe – od podłogi po stolarkę okienną. Przede wszystkim warto jednak zadbać o jakość i wygodę mebli. Wiele z nich, np. fotele czy łóżka łączą w sobie elementy drewniane z innymi materiałami, by zapewnić jak największy komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Nawet najlepiej wykonane meble mogą jednak z czasem ulec uszkodzeniu. Warto wtedy spróbować dorobić uszkodzone elementy drewniane na zamówienie – często pozwala to nieznacznym kosztem przedłużyć „życie” mebla.

Oprócz mebli warto zadbać o uzupełniające elementy drewniane, takie jak balustrady czy blaty. Warto jednak dodatkowo je zabezpieczyć przed wilgocią, najlepiej dobrym olejem lub lakierem.

Czy warto kupować elementy drewniane na zamówienie?

Wiele mebli lub innych elementów jest dostępnych w gotowej postaci, ale czasem konieczna jest ich naprawa – a nie zawsze są dostępne gotowe elementy drewniane, którymi można zastąpić uszkodzone części. U stolarza, takiego jak https://stolmar.co.pl można zamówić zarówno elementy drewniane do naprawy mebli, jak i całe stelaże czy ramy tapicerskie. Warto wziąć to pod uwagę, zamiast kupować cały nowy mebel. Można zarówno oddać meble do renowacji, jak i zamówić same elementy drewniane i zamontować je samodzielnie. Drugie rozwiązanie jest tańsze i czasem wygodniejsze, zwłaszcza gdy np. potrzebujemy wymienić jedną lub kilka listew w dużym łóżku. Wymiana elementów drewnianych ma też tę zaletę, że naprawiając meble nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale także chronimy środowisko.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: