Przeszczep włosów Smart Graft – na czym polega i czy warto?

  • 13.05.2020, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Przeszczep włosów Smart Graft – na czym polega i czy warto?
Włosy na ciele zwykle usuwamy, jednak te na głowie i brodzie w przypadku mężczyzn pragniemy zachować jak najdłużej. Niestety łysienie jest nierozłącznym elementem starzenia się, co więcej, włosy mogą nadmiernie wypadać również w młodości. Gdy pielęgnacja nie przynosi efektów i straciliśmy gęstą fryzurę, pozostaje wsparcie medycyny estetycznej – przeszczep włosów Smart Graft! Zobacz, na czym polega taki zabieg i czy warto się na niego zdecydować.

Na czym polega przeszczep włosów? 

Przeszczep włosów polega na przeniesieniu cebulki włosa wraz ze strukturami warunkującymi jego wzrost z wybranej, owłosionej partii ciała w miejsce, gdzie chcemy, aby włosów było więcej. Pobrany materiał po przeszczepie ,,przyjmuje” się w nowej lokalizacji i rośnie przechodząc przez wszystkie fazy wzrostu włosa. 

Po przeszczepie zyskujemy więc żywe, naturalnie rosnące włosy. Zabieg służy przede wszystkim do redukcji łysienia androgenowego. Najczęściej włosy przeszczepia się na tzw. zakola dotyczące zwykle mężczyzn, którzy utracili je przez działanie testosteronu. W przypadku kobiet łysienie zwykle dotyczy czubka głowy, gdzie włosy najwyraźniej się przerzedzają. Kobiece łysienie androgenowe zdarza się rzadziej, jednak problem również istnieje i można cofnąć jego skutki dzięki nowoczesnym przeszczepom włosów. 

Autotransplantacja włosów może dotyczyć nie tylko skóry głowy, ale także niemal każdej innej partii ciała. Przeszczep włosów na brodę pozwala na uzyskanie gęstego zarostu, natomiast wypełnienie ubytków niemal na każdej części ciała pozwala na odzyskanie naturalnego wyglądu, np. po urazie w okolicy brwi. 

Smart Graft, a starsze metody przeszczepu włosów 

Istnieje kilka metod wykorzystywanych podczas przeszczepu włosów. Pierwsze zabiegi tego typu polegały na przeniesieniu włosów wraz z fragmentem skóry pobieranym głównie z części potylicznej głowy. Nowoczesne metody pozwalają jednak na przeszczep pojedynczych mikroimplantów o średnicy kilku milimetrów. Zabieg taki wymaga skupienia i precyzji od osoby, która go przeprowadza. Przeszczep wymagający pobrania mikroimplantów oraz wykonania otworów tej samej wielkości wiąże się jednak z długim czasem trwania zabiegu. Część mieszków włosowych może natomiast ulec mechanicznemu uszkodzeniu. 

Aktualnie jednak innowacyjna metoda, jaką jest Smart Graft, zupełnie zmienia opinie na temat skuteczności przeszczepu włosów i samego zabiegu. W tym przypadku przeszczep włosów wykonywany jest w bardziej automatyczny sposób. Mieszki włosowe zostają pobrane, przechowywane oraz wszczepiane za pomocą całkowicie sterylnego, automatycznego systemu. 

Przeszczep włosów Smart Graft – czy warto?

Decydując się na przeszczep włosów nie tylko odzyskujemy fryzurę z młodości, ale także utraconą pewność siebie. Co więcej, w odróżnieniu od dotychczas stosowanych metod Smart Graft wyróżniają zalety takie jak:

  • Krótszy czas zabiegu – pobieranie materiału do przeszczepu odbywa się przy pomocy obrotowej igły, co znacznie skraca czas zabiegu. Również implantacja graftów odbywa się automatycznie.
  • Zwiększona skuteczność – po pobraniu włosów do przeszczepu są one przechowywane w odpowiednich warunkach, które przedłużają ich żywotność nawet do 98%.
  • Brak blizn – pojedyncze grafty pobiera się bez użycia skalpela, dzięki czemu zabieg nie pozostawia śladów. 
  • Naturalny efekt – dzięki wszczepianiu pojedynczych graftów zachowujemy naturalny wygląd, czyli brak równej linii odcięcia. Co więcej, włosy możemy układać w kierunku naturalnego wzrostu lub stylizować ich pochyłe ułożenie w wybranym kierunku.
  • Brak bólu – przeszczep włosów Smart Graft wykonuje się w znieczuleniu miejscowych.  

Jeśli chcesz zagęścić włosy, a inne metody leczenia nie przynoszą zadowalających efektów – sprawdź zabieg Smart Graft w Klinice Miracki w Warszawie!

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: