Przeczytaj mnie

  • 01.04.2019, 18:26 (aktualizacja 01.04.2019, 18:37)
  • Marek Madej
heureka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Międzynarodowy projekt Stowarzyszenie HEureka 'Przeczytaj Mnie'.
Event lokalny Stowarzyszenia HEureka Generator odbył się w piątek 29.03.2019 w Dwujęzycznej szkole Smart School w Zamościu. Spotkanie przygotowane zostało przez uczestników międzynarodowego projektu młodzieżowego zatytułowanego 'Przeczytaj Mnie'.
Projekt oparty jest na metodzie 'Human Library' czyli 'Ludzkiej bibliotece'. Do specjalnie zaprojektowanej biblioteki przyszli uczniowie szkoły by wypożyczyć na 30min 'żywą książkę'. Książkami w bibliotece są osoby, które w swoich społecznościach lokalnych narażone są na postrzeganie stereotypowe i uprzedzenia. Możliwość przeczytania 'żywej książki' pozwoli czytelnikowi otrzymać informacje z pierwszej ręki i ułożyć własną wiarygodną opinię.
Naszymi książkami były m.in. osoby żyjące z niepełnosprawnościami, osoby, które doświadczyły zjawiska bullyingu, osoby, które były uzależnione od gier komputerowych.
 
Event jest częścią międzynarodowego projektu zatytułowanego 'Read Me' zorganizowanego przez Stowarzyszenie HEureka Generator w ramach Europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, Sektor 'Młodzież'.
 
Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe