Międzynarodowe Seminarium Erasmus+

  • 13.10.2019, 12:06
  • Marek Madej
heureka_generator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Stowarzyszenie HEureka Generator realizuje międzynarodowe seminarium zatytułowane 'Projekty nie spadają z nieba'.
 Biorą w nim udział organizacje pozarządowe z Polski, Rumunii, Słowacji, Estonii, Litwy, Cypru, Północnej Macedonii i Chorwacji. Pracownicy młodzieżowi, koordynatorzy projektów, liderzy grup młodzieżowych dyskutują jak najefektywniej angażować młodych ludzi w działania na wszystkich etapach realizowanych projektów by mogli zdobyć jak najwięcej cennego doświadczenia. Rezultaty dyskusji znajdą się w specjalnie przygotowanej publikacji oraz w specjalnie przygotowanym materiale wideo, które w najbliższych miesiącach będą rozsyłane do organizacji pozarządowych w całej Europie by wzmocnić jakość pracy z młodzieżą.
 
11 października uczestnicy seminarium spotkają się ze społecznością lokalną Lubelszczyzny. Odwiedzą II LO im. Norwida w Krasnymstawie, gdzie spotkają się z 250 uczniami szkoły. W śród uczniów jest wielu uczestników międzynarodowych projektów młodzieżowych, którzy pod szyldem Stowarzyszenia HEureka Generator uczestniczyli w wymianach młodzieży w całej Europie. Opowiedzą oni uczestnikom seminarium jak rozwinęli się dzięki wymianom, jakie zalety ma współpraca między organizacją pozarządową, a ich szkołą. Uczestnicy seminarium natomiast opowiedzą uczniom dla czego warto współtworzyć projekty razem z dorosłymi, a nie tylko w nich uczestniczyć. W drugiej części dnia grupa odwiedzi również Zamość by zapoznać się z działaniami lokalnych organizacji pozarządowych.
 
Seminarium odbywa się w ramach europejskiego programu Erasmus+.
 
Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe