Pucharki deserowe – idealne rozwiązanie do domowych lodów

  • 18.03.2021, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Pucharki deserowe – idealne rozwiązanie do domowych lodów
W letnie i upalne dni nie ma nic lepszego niż lody dla ochłody. Warto pokusić się o przygotowanie lodowych przysmaków samemu, a do lego podać je w pięknych pucharkach.

Dlaczego warto samodzielnie przygotować domowe lody?

Największą zaletą lodów wykonanych samodzielnie jest to, że możemy skomponować je ze składników, jakie tylko nam się zamarzą. Jeżeli w danej chwili mamy ochotę na cytrusowe i orzeźwiające kompozycje, sięgamy po pomarańcze, cytryny i kiwi. Mamy gorszy dzień i chcemy podarować sobie odrobinę słodyczy? Lodowy deser z bananów, mleka migdałowego, czekolady i masła orzechowego to propozycja, która rozwieje wszystkie smutki. Mocną stroną lodów domowych jest także to, że znamy ich skład. Kiedy sami zestawiamy składniki, wiemy, co znajdzie się w naszym posiłku. Jest to zdrowa i wartościowa alternatywa dla gotowców z marketu, które często zawierają wiele dodatków chemicznych. To również dobry sposób na słodkie przekąski dla dzieci, które nie powinny jeść zwykłych czekolad i batoników z dużą zawartością cukru. 

Jak podać lody domowe?

Smak lodów jest najważniejszy, jednak sposób ich podania ma również bardzo ważny wpływ na to, jak ocenimy dany deser. Dodatki są dopełnieniem, które nie tylko wpływają na walory wizualne, lecz także smakowe. Ciekawym posunięciem jest polanie własnoręcznie wykonanych lodów kisielem, który także można zrobić samodzielnie. Słodkie lody z dodatkiem kwaśnej polewy smakują fenomenalnie. Analogicznie – cytrusowy smak można zrównoważyć słodką glazurą. Kolejnym urozmaiceniem są posypki i wafelki. W sklepach można znaleźć wiele wariantów, które obfitują w barwne i różnokształtne wzory. To ulubiony dodatek dzieci, które szczególnie zwracają uwagę na atrakcyjność podania nie tylko deserów, a wszystkich posiłków. 

W jakim naczyniu domowe lody będą wyglądać najlepiej? 

Nie można oczywiście zapominać o naczyniu, w którym umieścimy lody i dodatki. Na stronie https://www.pucharydeserowe.pl/ znajdziemy wiele pucharków, w których nasz deser będzie prezentował się niczym z najlepszej kawiarni w mieście. Do wyboru mamy tradycyjne pucharki z przezroczystego szkła na prostej nóżce, w którym doskonale widać wszystkie składniki oraz nowoczesne i finezyjne propozycje o geometrycznych kształtach i kolorach. Jak podać kolorowy deser w pucharku do lodów? Tak naprawdę mamy dużą dowolność. Przygotowywanie domowego deseru lodowego to dobry czas na uwolnienie swojej kreatywności. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Świetnie prezentują się kompozycje warstwowe w pucharkach V-kształtnych. Można przeplatać ze sobą piętra lodów i na przykład pokruszonych herbatników, musów owocowych, czy kawałków świeżych owoców. 

Natomiast w naczyniach bardziej kolistych i płytkich dobrze prezentują się minimalistyczne kompozycje. Trzy doskonałe gałki z małym dodatkiem w postaci plasterka kiwi lub mięty to prosty, lecz zachwycający deser. Z kolei w pucharkach, które są nieprzezroczyste, na przykład takich, które wyglądają jak rożek waflowy, trzeba skupić się na estetycznym ułożeniu składników jedynie w górnej części deseru. To dobre rozwiązanie dla osób, które gorzej radzą sobie z przystrajaniem i z pewnością nie są artystycznymi duszami. W tym przypadku główną rolę odgrywa samo naczynie, dlatego po nałożeniu zawartości wystarczy użyć posypki i dołączyć np. kolorowy wafelek lub owoce. To niezwykle banalny, ale efektowny pomysł.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: